sobota 9.2.2019

Zimní stadion Černošice - od 16:30 hod.

SK Černošice  SK Černošice   -   HC Rakovník   HC Rakovník

Hokejisté vyhořeli, od Černošic dostali devítku

Černošice - Hokejisté HC Rakovník utrpěli ve 21. kole Krajské ligy debakl v Černošicích (9:3) a o účast v play off musí zabojovat v posledním kole základní části.

Bez Okegawy a Noska odjeli hokejisté Rakovníka do Černošic k předposlednímu zápasu základní části bojovat o body potřebné k zajištění místa v play off. Zápas patřil od úvodních minut domácím a ti se díky Sobotkově přesilovkové brance a gólu Šalamouna v oslabení dostali vcelku brzy do dvoubrankového vedení. Rakovničtí sice v 8. minutě Kratochvílem snížili, ale do konce první třetiny postupně z hokejek Pulkraba, Hofmeistera a Šalamouna třikrát inkasovali a šli do kabin za velmi nepříznivého stavu 1:5.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Hosté svoji nedisciplinovaností nabízeli domácím jednu přesilovku za druhou. Přesto si vypracovali několik slibných příležitostí. Nejprve však domácí T. Jobek zvýšil na 6:1, aby Macháček korigoval – 6:2. Jenže Formánek opět navýšil – 7:2. Poslední slovo ve druhé části hry měl po přihrávce Mikeše Klaus – 7:3.

Ve třetí třetině přidali domácí díky Formánkovi a Brejchovi ještě dvě branky a pohlídali si vysoké vítězství- 9:3.
Rakovničtí tak v posledním zápase základní části, ve kterém přivítají v neděli 17. února od 17:30 hodin Příbram, budou muset s největší pravděpodobností vyhrát, aby se podívali do play off.Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-vyhoreli-od-cernosic-dostali-devitku-20190210.htmlZdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-vyhoreli-od-cernosic-dostali-devitku-20190210.html

Napsáno dne: 04. 02/2019

sobota 2.2.2019

Zimní stadion Velké Popovice - od 18:00 hod.

Slavoj Velké Popovice  Slavoj Velké Popovice  -   HC Rakovník   HC Rakovník

Vyskočil s Hegenbartem vystřelili prémiový bod

Velké Popovice – Hokejisté Rakovníka zajížděli v sobotu k důležitému utkání Krajské ligy do Velkých Popovic. Po nerozhodném výsledku napočtvrté uspěli v samostatných nájezdech a vezou domů dva body.

Ve 20. kole krajské ligy mužů bojovaly oba týmy o jistotu play off. Hosté se museli obejít bez Klause a Mikeše.

V úvodní desetiminutovce rychlého hokeje měli střeleckou převahu domácí, ale hostující Burgr byl pozorný. Navíc Rakovničtí postupně vyrovnali hru a ve 20. minutě se po spolupráci Kratochvíla s Vyskočilem prosadil Tolkner a poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácím se podařilo po dvaceti vteřinách druhé třetiny vyrovnat, když se po individuální akci prosadil bývalý ligový hráč Kučera – 1:1. V polovině zápasu poslal hosty do vedení Větrovec, když svoji dělovkou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Šance si postupně vytvářely oba celky, ale střelecky úspěšní byli jen ve 36. minutě domácí a srovnali tak na 2:2.

Také úvod třetí třetiny patřil domácím, kteří se ve 44. minutě dostali poprvé do vedení – 3:2. Jenže hosté ve 48. minutě vyrovnali, když Vyskočil namazal Okegawovi, jeho ránu gólman vyrazil a dorážející Kounovský se nemýlil – 3:3.

Když ani jeden tým nevsítil do závěru zápasu další branku, přišlo na řadu prodloužení. Zde byli bezchybní oba brankáři a svými zákroky poslali zápas k trestným střílením. Burgr postupně pochytal všechny tři nájezdy domácích, za hosty nejprve nedal Krejčí, ale Vyskočil s Hegenbartem svými mazácky proměněnými nájezdy rozhodli o tom, že prémiový bod putuje do Rakovníka.

Napsáno dne: 29. 01/2019

neděle 20.1.2019

Zimní stadion Rakovník - od 17:30 hod.

HC Rakovník  HC Rakovník - HK Králův Dvůr  HK Králův Dvůr

Napsáno dne: 17. 01/2019