sobota 18.1.2020

Zimní stadion Kralupy nad Vltavou - od 18:15 hod.

HK Kralupy nad VltavouHK Kralupy nad Vltavou  -  HC Rakovník   HC Rakovník

Kralupský mág Jiří Exner čaroval, vychytal rakovnické hokejisty

Proti soupeři, který byl po většinu utkání o něco lepším týmem, urvali v sedmnáctém kole krajské ligy dva body. Hokejisté Kralup na svém ledě porazili Rakovník 2:1 po prodloužení. Skvělé představení brankáře Exnera gólově zúročili Brandejský a Roman Verbík.

„Ze zápasů, co se tady odehrály, byl tento hodně kvalitní. Soupeř byl v některých pasážích lepší, měli jsme co dělat, abychom se ubránili jejich náporu,“ věděl trenér Kralup Dušan Sikela.

Zásluhy na cenném zisku měl především fantom v domácí brance. Jiří Exner kapituloval pouze jednou. V 16. minutě Vladimír Macháček využil po několika málo vteřinách přesilovou hru střelou od modré.

Platilo tím „nedáš – dostaneš“. Kralupští hned v úvodních minutách první třetiny nevyužili minutu a půl trvající přesilovou hru pěti proti třem. Na to navázali ještě střelou do břevna, ale to bylo z jejich strany do první přestávky vše.

Gólové radosti se diváci dočkali na začátku druhé třetiny. Jiří Brandejský zkoušel štěstí z pravé strany od mantinelu a jeho střela zapadla přesně nad pravé rameno brankáře. Vyrovnávací branka domácí hráče povzbudila a hra se více vyrovnala. Přesto se Rakovník dostával do velkých šancí. Exner ale všechny pochytal a v náročném utkání udržel kralupské šance na bodový zisk.

„Exner nás podržel, chytal víc než výborně. Vděčíme mu za to, že v pasážích, kdy nás Rakovník tlačil, jsme to přežili,“ dostalo se brankářské jedničce pochvaly od trenéra Sikely.

Domácí měli jedinou obrovskou šanci v 50. minutě. V oslabení ujel Tomáš Soukup, který dostal skvěle načasovanou přihrávku od Brandejského, při zakončení mu ale kotouč sklouzl a nedovolil pořádně vystřelit. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí. Druhý bod vystřelil v 62. minutě Roman Verbík. „V prodloužení je to už loterie. Tam vyhrává šťastnější, záleží na výběru hráčů, jak se to komu povede. Nám se to naštěstí povedlo. Hodně těžký a vydřený druhý bod. Myslím, že v play off bude takhle vypadat každé utkání,“ uzavřel Dušan Sikela.

O vyřazovací části může pět kol před koncem té základní směle mluvit. Jeho týmu by už neměla uniknout. Navíc je nadále ve hře dokonce o přímý postup rovnou do čtvrtfinále. S druhými Velkými Popovicemi (za dva body porazily Slaný) nadále zůstává na stejné bodové hladině. Rakovník po sobotě jeden ztrácí.

Kralupy – Rakovník 2:1 pp

Branky a nahrávky: 22. Brandejský (Soukup, J. Verbík), 62. R. Verbík (Soukup – 16. Macháček (Libovický, Kos). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0.

Napsáno dne: 24. 01/2020

neděle 12.1.2020

Zimní stadion Rakovník - od 17:30 hod.

HC Rakovník  HC Rakovník - HC Junior Mělník  HC Junior Mělník

Rakovník musel otáčet. Čtyři body si připsali Macháček a Kos

V dalším důležitém utkání otočili rakovničtí hokejisté na svém ledě duel s Mělníkem a připisují si důležité body v boji o play off Krajské ligy. Čtyřmi body se v zápase blýskli útočníci Macháček (2+2) a Kos (1+3).

Rakovník – Mělník 7:3

V šestnáctém kole krajské ligy mužů přivítali rakovničtí hokejisté na domácím kluzišti mělnické Juniory. A úvod utkání hraného o pomyslných šest bodů vyšel lépe hostům, kteří se díky brankám Verneka a Šípka dostali do dvoubrankového vedení. Za domácí sice korigoval Macháček, ale Šípek svou druhou brankou v zápase vrátil hostům náskok o dvě branky – 1:3.

Od druhé třetiny zlepšili domácí pohyb, přidali na důrazu a výsledkem byl zvrat zápasu. Nejprve snížil v přesilovce Vyskočil a po něm srovnal skóre Větrovec. Minutu před druhou přestávkou poslal poprvé do vedení domácí celek Libovický – 4:3.

Hosté se ve třetí třetině snažili o vyrovnání, ale domácí obětavým výkonem kráčeli k další výhře, kterou v rozmezí čtyř minut pečetili brankami Krtek, Macháček a Kos – 7:3.

Do konce základní části soutěže zbývá šest kol a rakovničtí borci se drží s náskokem pěti bodů na příčce zajišťující účast v play off. Další utkání odehrají v sobotu 18. ledna od 18.15 hodin na ledě Kralup nad Vltavou, které mají schodný počet bodů.

Branky: 14. Macháček (Libovický), 27. Vyskočil ( Hegenbart, Kos), 35. Větrovec (Tolkner), 39. Libovický (Macháček, Kos), 47. Krtek (Kounovský), 49. Macháček (Kos, Hegenbart), 51. Kos (Macháček, Hegenbart) – 9. Vernek (Stinka), 13. Šípek (Vernek, Chvátal), 19. Šípek (Macek, Litera). Rozhodčí: Kučera. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0.

HC Rakovník: Pravda – Vyskočil, Staněk, Větrovec, Hulcr, Vlk, Mikeš, Petráček, Libovický, Zuska – Kounovský, Krtek, Ambroz, Grill, Kos, Macháček, Ságner, Hegenbart, Tolkner, trenér Ot. Vejvoda.Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnik-musel-otacet-ctyri-body-si-pripsali-machacek-a-kos-20200113.htmlZdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnik-musel-otacet-ctyri-body-si-pripsali-machacek-a-kos-20200113.htmlZdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnik-musel-otacet-ctyri-body-si-pripsali-machacek-a-kos-20200113.html

Napsáno dne: 10. 01/2020