neděle 26.1.2020

Zimní stadion Rakovník - od 17:30 hod.

HC Rakovník     HC Rakovník - SK Černošice    SK Černošice

Zkrácený záznam (18:30min)

Záznam celého zápasu

Hokejisté získali skalp lídra

V 18. kole Krajské ligy mužů dokázali hokejisté Rakovníka porazit doma vedoucí tým tabulky SK Černošice a čtyři kola před koncem drží pozice zaručující účast v play off.

Rakovník – Černošice 6:4

Úvod zápasu vyšel domácím naprosto dokonale. Již po sedmnácti vteřinách dostal Kos nabito od Macháčka a střelou do horního rohu poprvé překonal Formánka. Ve 3. minutě jel sám na brankáře hostí Macháček, ale blafákem neuspěl. To v 5. minutě střílel od modré Mikeš a Macháček poslal tečí puk mimo dosah Formánka – 2:0. Další velkou šanci domácích spálil Hegenbart. Hosté se zastřelovali ze střední vzdálenosti, ale Pravda byl pozorný. Ve 12. minutě vyrazil dělovku Vladyky před Vokurku a ten trefil přesně levý horní roh – 2:1. Domácí přišli s odpovědí záhy, když nejprve Kos tečoval do sítě střelu Libovického a poté Větrovec sledoval důsledně puk po vlastní střele a doklepl jej do sítě – 4:1. Ten poté přepustil místo v brance Frolíkovi. V 16. minutě ujeli domácí obraně Pulkrab s Hofmeisterem a druhý jmenovaný uklidil puk za záda bezmocného Pravdy – 4:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale jejich střely postrádaly razanci a když už se Šalamoun či Mojžíš dostali do slibné šance, Pravda byl pozorný. Ve 28. minutě našel při přesilovce přihrávkou přes brankoviště Ambroz Petráčka a ten se nemýlil – 5:2. Hosté se nevzdali a ve 30. minutě nejprve Jobek dorazil Pravdou vyraženou střelu Pulkraba a o dvě minuty později Hofmeister sám před rakovnickým gólmanem vstřelil kontaktní gól na 5:4. V závěru třetiny měli veliké šance domácí Vyskočil, Klaus a dvakrát Kounovský, ale Frolík držel hosty ve hře.

Ve třetí třetině Pravda několikrát lapačkou zlikvidoval střely hostů, aby domácí ve 47. minutě nastřelili tyč. V 52. minutě projel kolem mantinelu Pulkrab, natlačil se před Pravdu, ale ten byl pozorný. V následující minutě předložil Zuska puk zadovkou Amrozovi a ten se do odkryté klece nemýlil – 6:4. V 57. minutě mohl navýšit skóre Macháček, ale trefil Frolíka jen do přilby. Sedmdesát vteřin před koncem odvolali hosté gólmana, ale domácí je nepustili k žádnému zakončení a udrželi cenné a zasloužené vítězství.Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-ziskali-skalp-lidra-20200127.html

Napsáno dne: 24. 01/2020

Podporují nás